Здоров'я

Рада підтримала запровадження покарання за продаж ліків дітям

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект, який запроваджує штрафи за продаж лікарських препаратів дітям.

Відповідний законопроект №5123-1 вносить зміни до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям. Він передбачає штраф за продаж (у тому числі через Інтернет) та за доставку лікарських засобів малолітнім особам у розмірі 6,8 – 13,6 тис. грн (повторно протягом року  – 13,6 – 23,8 тис. грн).  Штрафи будуть накладати суди після отримання від поліції відповідних адміністративних матеріалів.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада має намір заборонити в Україні продаж лікарських засобів неповнолітнім громадянам. Відповідний законопроект було зареєстровано народними депутатами.

Рада планує прийняти законопроект про заборону продажу ліків дітям до 14 років у зв’язку зі зростанням числа спроб дитячих самогубств.

Нагадаємо, дві школярки із міста Боярка 16 лютого отруїлися медичним препаратом «Дротаверин». В одній із популярних соціальних мереж вони побачили відео із закликом спробувати медпрепарат, на перерві пішли в аптеку, купили його та вжили кожна по 40 таблеток, одна дитина померла.

17 лютого в Умані Черкаської області дві восьмикласниці потрапили в лікарню після того, як прийняли препарат «Дротаверин».

Міська рада Боярки призначила службове розслідування щодо директора ліцею, де отруїлися двоє дівчаток.

Поліцейські Київщини встановили обставини отруєння двох семикласниць в Боярці, одна з яких померла.

Слідом за Бояркою в Києві виявили випадки отруєння підлітків таблетками. В «Охматдит» з дому доставили 15-річного школяра, який отруївся медпрепаратами.

Яка ваша реакція?

Схвильований
0
Щасливі
0
Закоханий
0
Не впевнений
0
Нерозумно
0

Вам також може сподобатися

Залишіть коментар

Ваш адрес email не будет опубликован.

Більше в:Здоров'я