Спорт

У Бразилії подали позов проти президента країни через Копа Америка-2021. Що трапилося

Brazilian President Jair Bolsonaro attends a ceremony to sign a law that expands the federal government's ability to acquire COVID-19 vaccines, at Planalto presidential palace in Brasilia, Brazil, Wednesday, March 10, 2021. (AP Photo/Eraldo Peres)

Жаїр Болсонару повинен пояснити у суді мотиви свого рішення.

Президент Бразилії Жаїр Болсонару потрапив у скандал через те, що сприяв рішенню провести футбольний турнір Копа Америка-2021. Про це повідомляє BBC.

Копа Америка у 2021 році мала відбутися у двох країнах — Колумбії та Аргентині. Проте наприкінці травня стало відомо, що жодна із країн не зможе прийняти континентальний турнір — у Колумбії тривають соціально-економічні протести, а у Аргентині — високі рівні захворювання коронавірусом.

Читайте також: Історичний Копа Америка-2021 під загрозою зриву за два тижні до старту. Що відбувається
Проведення турніру було під питанням за два тижні перед його початком. Однак південоамериканська футбольна конфедерація (КОНМЕБОЛ) оперативно знайшла рішення, схваливши пропозицію Бразилії провести турнір.

Тепер Копа Америка-2021 має відбутися у трьох містах Бразилії. Однак через це президент Бразилії повинен давати пояснення в суді.

Чому проти Болсонару подали позов?
Заявка федерації футболу Бразилії щодо проведення турніру була попередньо погоджена із Болсонару. Інакше Копа Америка не міг відбутися у країні.

Проте у Бразилії, як і у Аргентині, яка відмовилися від проведення континентальної першості, спостерігаються високі захворювання коронавірусу. За інформацією університету імені Джона Хопкінса, за останні 24 години в країні зафіксували майже 79 тисяч нових випадків захворювання.

Через те, що Болсонару жодним чином не перешкодив проведенню Копа Америка, проти нього підготували позов до Верховного суду представники опозиційної Робітничої партії. Вони вимагають, щоб президент Бразилії пояснив, якими мотивами керувався під час прийняття такого рішення.

У Верховному суді Бразилії позов проти Болсонару зареєстрували. Та дали президентові п’ять днів для того, щоб підготувати свою позицію.

Що відомо про Копа Америка-2021
У турнірі візьмуть участь 10 команд, поділені на дві групи за географічним принципом. Попередньо на Копа Америка-2021 мали змагатися ще Австралія та Катар, але вони від цього відмовилися.
Матчі Копа Америка-2021 у Бразилії відбудуться в чотирьох містах — Бразиліі, Ріо-де-Жайнеро, Куябі та Гояні.
Копа Америка-2021 відбудеться з 13 червня по 10 липня, паралельно з чемпіонатом Європи.
З моменту початку пандемії коронавірусу в Бразилії зафіксовано понад 460 тисяч смертей від коронавірусу.

Яка ваша реакція?

Схвильований
0
Щасливі
0
Закоханий
0
Не впевнений
0
Нерозумно
0

Вам також може сподобатися

Залишіть коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Більше в:Спорт