Події

Викрадення, вимагання, розбій та заволодіння нерухомістю на 14 млн грн: на Одещині учасники злочинного угруповання постануть перед судом

До складу злочинного угруповання входило шість учасників та організатор.

Викрили учасників угруповання та отримали докази їх причетності до скоєння низки злочинів оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області та слідчі слідчого управління обласної поліції.

Як встановили поліцейські, кожен зі зловмисників віком від 29-ти до 50-ти років виконував свою функцію: організація та координація роботи схеми, підробка документів, підбір підставних осіб для реєстрації нерухомості, пошук покупців, незаконна перереєстрація майна.

Цікавила зловмисників нерухомість, власниками якої були одинокі померлі особи, об’єкти, що знаходилися в іпотеці, а також нежитлові приміщення, котрі належать територіальній громаді міста.

Встановлено, що впродовж 2016-2018 років учасникам організованої злочинної групи вдалося заволодіти 17 об’єктами нерухомості в Одесі на суму майже 14 мільйонів гривень. Отримані кошти вони витрачали на придбання елітної нерухомості, яку надалі здавали в оренду.

Також слідчі та оперативники встановили причетність трьох учасників угруповання до розбійного озброєного нападу та викрадення місцевого мешканця з метою заволодіння його коштами. Тоді зловмисники силою відібрали у нього кошти, після чого викрила та утримували допоки він не віддав їм документи на нерухомість.

 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. За погодженням з Одеської обласною прокуратурою обвинувальний акт відносно семи осіб скеровано до Приморського районного суду м. Одеси. Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу.

Організатору та чотирьом учасникам:

— шахрайство (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України);

— легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. ч. 2, 3 ст. 209);

— підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. ч. 3, 4 ст. 358).

Крім того, ще двом учасникам угруповання та їх лідеру:

— незаконне позбавлення волі або викрадення людини (ч. 2 ст. 146);

— розбій (ч. 2 ст. 187);

— вимагання (ч. 4 ст. 189).

За скоєне членам злочинної групи може загрожувати до 12-ти років з конфіскацією майна.

Департамент стратегічних розслідувань

Національної поліції України

Яка ваша реакція?

Схвильований
0
Щасливі
0
Закоханий
0
Не впевнений
0
Нерозумно
0

Вам також може сподобатися

Залишіть коментар

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Більше в:Події